fbpx

Nebo klikněte na odkaz:
Aplikace Kurýr

QuestWorld Kuryr - logo

Manuál pro stažení hry Kurýr do vašeho telefonu Android:

1) Naskenujte QR kód pro stažení souboru. Pokud nemáte čtečku QR kódů v telefonu, stáhněte si vhodnou aplikaci třeba ZDE. Ve hře je čtečka QR kódů beztak zapotřebí, bude se vám tedy hodit i v průběhu hry.

2) Po nascanování QR kódu budete vyzváni k uložení souboru - soubor uložte do telefonu.

3) Otevřete stažený soubor s názvem "Kurýr".

4) Telefon vám oznámí, že instalujete aplikaci z neznámých zdrojů - nemusíte mít obavy. Jediné, co aplikace vyžaduje, je přístup k GPS modulu. Telefon asi i nabídne možnost přejít přímo do nastavení, kde zaškrtnete "Povolit instalaci aplikací 3. stran" nebo "Povolit instalaci z neznámých zdrojů" (podle značky telefonu). Případně otevřít Nastavení -> Zabezpečení -> Neznámé zdroje -> Povolit.

5) Aplikace se nainstaluje a vy na ploše uvidíte novou ikonu venkovní hry QuestWorld - Kurýr s ikonou tajemného muže.

6) Hru otevřete, zadejte aktivační kód. Hra je připravená ke spuštění. Teď už jenom najít s týmem společný termín a vyrazit na startovní adresu Wilsonova 300/8 (před hlavním vchodem do haly Hlavního nádraží).

Co je určitě dobré vědět

  • Aktivační kód má 5 míst, hru nelze odemknout číslem voucheru (např. ze Slevomatu)!
  • O aktivační kód si zažádejte s dostatečným předstihem, ideálně alespoň 24 hodin před hrou.
  • Aplikaci si stáhněte ideálně 1-2 dny před hrou. Herní trasu kontrolujeme a aplikaci průběžně aktualizujeme, tak ať máte co nejaktuálnější verzi.
  • Zadáním aktivačního klíče nespustíte samotnou hru, ale "odemknete" aplikaci pro její další používání.
  • Aktivační kód se zadává pouze při prvním spuštění, při každém dalším spuštění už není třeba zadávat aktivační kód. Technika ale může být zrádná, aktivační kód tak mějte raději s sebou na hru.
  • Aktivační kód se deaktivuje až v průběhu hry, ne při prvním kroku. V případě technických potíží nemusíte mít obavy s propadnutí vašeho kódu.
  • Hra se hraje na jednom telefonu, neinstalujte hru na více telefonů se stejným aktivačním kódem. Aplikace nebude stabilní a hrozí pád aplikace v průběhu hry s propadnutím aktivačního kódu.
  • Hra spotřebuje cca 35% baterie (záleží na stavu/stáří baterie v telefonu).
  • Aplikaci doporučujeme mít při hře stále spuštěnou (bez uspání telefonu), průběžné sledování GPS polohy zaručí plynulou hratelnost a přesné zobrazení polohy ve hře.

Vaše startovací adresa

  • Wilsonova 300/8, začátek hry je před hlavním vchodem do haly Hlavního nádraží.

Možná se ptáte

Kdy si máme aplikaci stáhnout do telefonu?

Doporučujeme 1-2 dny před rezervací. Prostředí se neustále mění, herní trasy kontrolujeme a na základě změn upravujeme/aktualizujeme aplikaci. Stáhnutím aplikace s rozumným předstihem (abychom mohli být nápomocni s případnými technickými záležitosmi) ale zase ne s velkým předstihem (aby hra korespondovala s trasou) zajistí, že si příběh užijete.

Proč není aplikace i na iOs (iPhone)?

Android pokrývá více jak 80% trhu, pevně věříme, že alespoň jeden hráč v týmu má telefon s operačním systémem Android. Vývoj na více platforem by zbytečně zvyšoval cenu celé hry. V budoucnu ale plánujeme pokrýt oba operační systémy.

Proč lze aplikaci stáhnout pouze nascanováním QR kódu?

Ve hře se používá čtečka QR kódů, takže pokud jste byli schopni stáhnout aplikaci, máme jistotu, alespoň jeden telefon je opravdu připravený na hru.

Jak zjistím, jestli mi aplikace bude na mém telefonu fungovat?

Aplikace je optimalizovaná pro Android 5.0 a starší. Svou aktuální verzi systému najdete v nastavení telefonu, pravděpodobně v podkategorii  "O programu", "Systém", nebo podobně - záleží od značky vašeho telefonu. Android 5.0 byl vydán v roce 2014, tzn. pokud máte telefon mladší 6 let, můžete být v klidu. Zhruba 95% Android telefonů má v sobě operační systém 5.0 a vyšší.

Proč není aplikace na Google Play?

Naše aplikace je velmi lokální, tzn. umisťovat aplikaci na distribuční síť s globálním dosahem je zcestné a zbytečně by to navyšovalo cenu celé hry.

Není stáhnutí aplikace QuestWorld do telefonu nebezpečné?

Distribuce aplikací tímto způsobem není nic neobvyklého a běžně jí používají firmy, které třeba z důvodu obchodních podmínek na Google Play být nemohou, firmy jako je třeba Sazka nebo Fortuna. Navíc při instalaci zjistíte, že aplikace QuestWorld nevyžaduje přístupy do telefonního seznamu, k záznamům hovorů, zpráv aj., jako tomu je u mnoha aplikací umístněných Google Play. Jediné, co aplikace vyžaduje je přístup k GPS modulu, aby aplikace sledovala polohu hráču ve hře.

Mohu si aplikaci stáhnout i když nemám aktivační kód?

Můžete, ale moc daleko se nedostanete a aplikace vám akorát bude zabírat v telefonu místo. Teprve aktivační kód odemkne veškeré funkcionality, včetně samotného spuštění hry.

Rezervace / Vytíženost trasy

Rezervace termínu hry je dobrovolná. Doporučujeme dát do kalendáře předpokládaný čas začátku vaší hry, abyste se vyhnuli setkání s týmem na trase.