fbpx

Děti a venkovní hry QuestWorld - trefa do černého!

Ptáte se, jestli jsou venkovní hry QuestWorld vhodné pro děti? Jestli je příběh bude bavit, jestli úkoly nejsou náhodou moc těžké? Budou vůbec zvládat hru, nebude jim připadat vše složité a komplikované? Vaše obavy jsou na místě, ale můžeme vás uklidnit. Děti zvládají naše hry s noblesou a elegancí, kterou by jim dospěláci mohli mnohdy závidět.

Obtížnost her

Hry jsou koncipovány tak, aby i začátečník vyřešil většinu úkolů a zároveň, aby si i fajnšmekři a zkušení hráči přišli na své. Mohou tedy hru odehrát děti? Samozřejmě! Jenom budou potřebovat trochu pomoct.

Proč venkovní hry QuestWorld děti tak baví?

Konceptem jsou hry stavěné jako hi-tech. A ať se nám to líbí nebo ne - děti mají rádi dnešní technologie, v drtivé většině případů už je berou jako naprosto samozřejmou a běžnou součást dnešního života. iPad nemusí nutně znamenat zlo – v případě venkovních her QuestWorld plní roli interaktivního průvodce. iPad zobrazuje mapu, úkoly, dává podněty k přemýšlení, a to ve velmi atraktivním formátu, který děti baví.

Délka hry

Herní scénář je nastavený na 2 hodiny hraní. Možná si říkáte, že to je až moc času na procházku. Věřte nám, ty 2 hodiny utečou jako voda a děti nebudou chtít končit. Obě venkovní hry QuestWorld jsou nastavené tak, že při hře není moc volného času, nejsou tzv. „hluchá místa“  – pořád se něco děje, pořád se něco řeší.

Složení týmu

Vždy doporučujeme, aby v týmu byl alespoň jeden dospělý, který drží pomyslnou strážnou ruku nad celým průběhem hry a v případě potřeby krotí smečku mladých, rozjuchaných hráčů. Protože hry nejsou designované jako „dětské“, v případě těžších nebo komplexnějších úkolů mohou být nápomocni. Ideální tak je, když se hry zúčastní dva dospělí.

Role rodičů u venkovních her QuestWorld

Rodiče mají naprosto zásadní roli a de facto určují, jak moc si děti hru užijí. Plní roli game-masterů, průvodců her, pomáhají dětem uvěřit, že není jenom hra, vtahují děti do děje. I když třeba znají řešení, spíše děti navedou, úkol přetlumočí, trochu zjednoduší. Nechte své děti, ať jsou to ony, kdo budou hrdiny v příběhu, kdo zachrání svět. Je to totiž skvělý pocit! Obrovskou výhodu zde mají ti dospělí, kteří jsou sami hraví, kteří chodí hrát venkovní/únikové hry. Pro ně je moderování her pro děti automatickou a přirozenou záležitostí.

Magický portál

Náš svět je propojený s tím pohádkovým pomocí kouzelného portálu, který byl otevřen jakýmsi mocným kouzlem. Do našeho světa proudí bubáci a zlovolná stvoření. Hledá se parta dobrodruhů, co zavře portál a zachová vesmír v rovnováze. Tahle pohádka baví dospěláky i děti!

Operace Mindfall

Nechte své ratolesti, ať zachrání svět ve špionském stylu. Banda malých agentů 007 bude součástí mise na záchranu světa, poslední spásou svobodné vůle. Snad se jim podaří zastavit bio-tech korporaci SpiderTech prahnoucí ovládnout svět pomocí speciálního viru, který vyvíjí již od 50.let.