fbpx

Desatero úspěšného týmu - část 1.

Venkovní hry nebývají (narozdíl od šifrovaček) nějak těžké. Stačí tedy následovat pár jednoduchých pravidel a budete mít jistotu zdárného a vítězného dokončení. A kdo ví, třeba i "top-time".

 

Dávejte před hrou pozor

Ještě než vyrazíte do terénu zahrát si venkovní hru od QuestWorld, obsluha vždy dává dobré rady, jak zvládnout hru. Kromě praktických a bezpečnostních rad hráči dostávají důležité informace ohledně samotného průběhu hry, čeho se vyvarovat, na co si dát pozor. Ač se předání informací může jevit jako tsunami informací, je dobré dávat pozor.

Dobře čtěte

Text je zásadní a jediný způsob, jak hráčům předat informace nebo instrukce k úkolu. Dnešní hektická doba pozornému čtení moc nepřeje. Zkuste při venkovních hrách QuestWorld udělat výjimku a číst raději pomalu, pozorně, ideálně nahlas. Budete mít záruku, že quest vyřešíte správně a rychle.

Počítejte čas

Herní čas je přesně vymezen a je nekompromisní. Pokud vyprší, svou roli jste nezvládli a vyhrála protistrana. Před každou venkovní hrou QuestWorld budete obeznámeni, kolik úkolů vás čeká a jaký je celkový herní čas. Jednoduchou matematikou dojdete k výsledku, že na úkol včetně přesunu (!!!) máte cca 8-9 minut. Dynamika a tempo hry je opravdu svižné. Je dobré sledovat zbývající čas, počítat úkoly a taktizovat, kolik pohodlí si můžete dovolit. Nikdy nevíte, jestli další úkol bude ten těžký, který vám poctivě uškudlené minuty vezme, nebo jestli se vám naopak podaří pár minut ušetřit.

Vzít si nápovědu není ostuda

Je to trochu prokletí české nátury. Obecně se neradi ptáme, neradi si necháváme poradit, nechceme, aby nám ostatní pomáhali. Z toho může vzniknout jakýsi blok v okamžiku, kdy se tým rozhoduje, jestli si vzít nápovědu nebo ne. Naše doporučení je jasné. Jakmile ztratíte „flow“ (dynamiku při hře), jakmile dochází nápady nebo navrhovaná řešení jsou až moc komplikovaná, jakmile začnete mít sebemenší pochybnosti – BERTE NÁPOVĚDU! … od toho tam ty nápovědy jsou.

Pamatujte: „Lepší jedna nápověda, než nedohraná hra.“

Nápovědy jsou od toho, aby týmu pomohly a posunuly tým v příběhu dále a rozhodně není hanba si o nápovědu říci. Jediné, o co přijdete, je část bodů. Vaše hráčská čest zůstane nedotčena, slibujeme!

Rozšířená realita nekouše

Venkovní hry QuestWorld jsou unikátní používáním rozšířené reality ve hře, tzv. Augmented reality (AR). Prvky rozšířené reality jsou navíc interaktivní, ne pouze zobrazující. Je dobré zkoušet, experimentovat (v rámci možností) a nebát se objevovat možnosti této fantastické technologie. Máte možnost vyzkoušet si poměrno novou a ve venkovních hrách naprosto unikátní technologii - užijte si ji!

Magický portál

Náš svět je propojený s tím pohádkovým pomocí kouzelného portálu, který byl otevřen jakýmsi mocným kouzlem. Do našeho světa proudí bubáci a zlovolná stvoření. Hledá se parta dobrodruhů, co zavře portál a zachová vesmír v rovnováze. Tahle pohádka baví dospěláky i děti!

Operace Mindfall

Nechte své ratolesti, ať zachrání svět ve špionském stylu. Banda malých agentů 007 bude součástí mise na záchranu světa, poslední spásou svobodné vůle. Snad se jim podaří zastavit bio-tech korporaci SpiderTech prahnoucí ovládnout svět pomocí speciálního viru, který vyvíjí již od 50.let.