fbpx

Děti a venkovní hry QuestWorld - manuál pro rodiče

Rozhodli jste se trávit společný čas jako rodina nevšední, dobrodružnou a chytrou zábavou? Jsme moc rádi, že volba padla na venkovní únikové hry QuestWorld. Připravili jsme pro vás (jako rodiče) pár dobře míněných rad, aby zážitek byl opravdu výjimečný hlavně pro ty, kteří budou hrát ve scénáři hlavní roli - pro vaše děti.

Hlavní roli mají děti, ne vy.

Nemyslíme to nějak špatně, nepasujeme vás do podřadné role nosičů tašek a dozorců, ale pokud děti nebudou mít pocit hlavních postav, poměrně rychle je hra přestane bavit. Jasným signálem jsou hlášky typu: „Tati, můžu si to taky vyzkoušet?“ nebo „A půjčíte nám to taky, prosím?“

Na začátku dávejte pozor

Před začátkem našich venkovních her vám obsluha vše podrobně vysvětlí. Jak systém vypadá, jak funguje, na co si dát pozor, základní pravidla her. Stejnou pozornost od dětí nemůžeme vyžadovat. Nasátí všech informací – co dělat, co nedělat, jak na nápovědu – tak je na bedrech rodičů. Na začátku dávejte bedlivý pozor – při hře se vám tyto informace budou opravdu hodit.

Znáte řešení? Tak si ho nechte pro sebe!

Rodič má nelehký úkol moderování při hře. I když se otázka jeví jako snadná a úplně se nabízí s vítězoslavným zařváním „Heuréka!“ označit správnou odpověď očekávaje uznalé poplácání po ramenou od svých nejbližších, v tuhle chvíli se musí projevit vyzrálost a zkušenost – nechat, ať na správné řešení děti přijdou samy. V případě, že je úkol nad jejich síly – zjednodušit, převyprávět, dát nápovědu anebo třeba i doporučit, ať si děti samy nápovědu vezmou. Role game-mastera rozhodně není snadná a vyžaduje určité zapálení do hry a cit pro děj.

Krotitelé dravé zvěře

Děti mají tu nespornou výhodu (která se jako mávnutím kouzelného proutku může změnit v herní prokletí), a to, že všemu poměrně snadno uvěří, tudíž se do hry velmi rychle vžijí. Jejich zápal pro hru jim můžeme jenom závidět a ve zdravé míře je i žádoucí. Ale někdy děti mohou začít trochu divočet. Přetahovaná o iPad uprostřed přechodu rozhodně není žádoucím okamžikem ve scénáři. V tuhle chvíli je zapotřebí vrátit hru do správných kolejí pomocí pevné ruky rodičovského zákona, rozdat pár pohlavků (pozor ať děti neupustí iPad) a jede se dál!

Nechte, ať jsou vaše děti hrdinové, je to skvělý pocit a budou mít skvělý zážitek.

Magický portál

Náš svět je propojený s tím pohádkovým pomocí kouzelného portálu, který byl otevřen jakýmsi mocným kouzlem. Do našeho světa proudí bubáci a zlovolná stvoření. Hledá se parta dobrodruhů, co zavře portál a zachová vesmír v rovnováze. Tahle pohádka baví dospěláky i děti!

Operace Mindfall

Nechte své ratolesti, ať zachrání svět ve špionském stylu. Banda malých agentů 007 bude součástí mise na záchranu světa, poslední spásou svobodné vůle. Snad se jim podaří zastavit bio-tech korporaci SpiderTech prahnoucí ovládnout svět pomocí speciálního viru, který vyvíjí již od 50.let. Ale vývoj už je u konce...